Sporty zimowe Zieleniec Ski Arena
Zima to nie tylko czas Świąt, ale także okres ferii zimowych i urlopów oraz wzmożonej aktywności na stokach. Dla miłośników sportów zimowych to idealny moment na realizowanie swoich pasji. Warto więc wybrać się gdzieś, gdzie z powodzeniem można oddać się jeździe na nartach lub desce, cieszyć śniegiem i korzystać ze wszystkich uroków zimy. Idealnym do tego miejscem są Duszniki-Zdrój. To malownicza miejscowość, która oferuje nie tylko noclegi w przytulnym Hotelu Muza, ale również leży w bliskim sąsiedztwie dużego ośrodka narciarskiego w Zieleńcu – SKI Arena. Zachęcamy do lektury poniższego artykułu, z którego dowiesz się, dlaczego warto go odwiedzić i jakie czekają tam na Ciebie atrakcje.

Poznaj ośrodek narciarski Zieleniec Ski Arena
Ośrodek narciarski Zieleniec SKI Arena leży w bliskim sąsiedztwie Hotelu Muza w Dusznikach-Zdroju. Historia Zieleńca sięga aż 300 lat wstecz, jednak jego rozwój zaczął się dopiero w XIX w., a w latach 70-tych XX w. nastąpiła dynamiczna rozbudowa infrastruktury narciarskiej i bazy noclegowo-gastronomicznej. Dziś Zieleniec SKI to kompleks, który oferuje różnego rodzaju atrakcje – w tym trasy narciarskie, wypożyczalnię sprzętu narciarskiego i Snow Park.

Jakie sporty zimowe można uprawiać w Zieleńcu?
Gdy już zakwaterujesz się w Hotelu Muza, możesz skorzystać z niezwykłej oferty Zieleńca Areny. Plusem tego ośrodka narciarskiego jest fakt, że rozrywkę znajdą tam wszyscy, zarówno początkujący, jak i zaawansowani miłośnicy sportów zimowych, takich jak narty czy snowboard. To miejsce dla fanów każdej odmiany narciarstwa. Część stoków jest przeznaczona do jazdy klasycznej, a część do alpejskiej. Są również tereny dostosowane do jazdy na desce oraz freeridowej odmiany nart.

Oferta ośrodka Zieleniec SKI Arena
Zieleniec SKI Arena to odpowiednie miejsce dla rodzin z dziećmi, grup zorganizowanych oraz osób indywidualnych. Duszniki-Zdrój Zieleniec to 32 kilometry tras narciarskich oraz bogata infrastruktura, na którą składa się 29 kolei i wyciągów narciarskich, w tym 6 nowoczesnych kanap. Najwięcej jest tras łatwych i relaksacyjnych, jednak bardziej wymagający narciarze znajdą również kilka czerwonych, stromych i szerokich tras, które nadają się do dynamicznej jazdy karwingowej. W ośrodku SKI Zieleniec działa także kilka szkółek narciarskich, na przykład sKi TeaM Zieleniec, która oferuje szkolenie na stokach o zróżnicowanym stopniu trudności, co czyni zajęcia niezwykle różnorodne. Wszystkie szkoły są prowadzone przez ludzi z pasją i wieloletnim doświadczeniem oraz oczywiście posiadających niezbędne uprawnienia.

Odkryj trasy narciarskie Zieleńca
Przeglądając galerię zdjęć Hotelu Muza, trudno powstrzymać zachwyt, ponieważ krajobraz jest tu przepiękny! Jeszcze więcej malowniczych widoków można zobaczyć na trasach narciarskich w Zieleńcu. Jak wspominaliśmy, w ośrodku znajdują się zarówno trasy dla początkujących oraz najmłodszych, jak i zaawansowanych narciarzy czy snowboardzistów. Do tych pierwszych należy między innymi największy teren – Mieszko, znajdujący się w centralnej części ośrodka – Winterpol i Gryglówka oraz specjalnie zabezpieczony teren – Bartuś. Z kolei dla doświadczonych narciarzy najciekawsze trasy są na Nartoramie, wzdłuż kolei Gryglówka oraz „pomarańczowej” kanapy i krzesła Winterpolu. Dla tych, którzy chcą poznać cały kompleks Zieleniec SKI Arena, ośrodek przygotował specjalny rajd, zwany żartobliwie „Tour de Zieleniec”. Pozwala zapoznać się z trasami, wybrać najlepsze dla siebie i zapewnia niesamowite widoki.

Snow Park w Zieleńcu SKI Arena
Równie atrakcyjny – jak oferty specjalne w Hotelu Muza – jest Snow Park w Zieleńcu. To jedno z niewielu takich miejsc w Polsce. Zlokalizowany przy trasie W6 jest dostępny wyłącznie dla snowboardzistów i osób jeżdżących na freeridowych nartach. Dzięki odpowiedniemu nachyleniu stoków i ukształtowaniu terenu – a także ogromnej pracy i zaangażowaniu specjalistów – pozwala na istne zimowe szaleństwo. Dodatkowo Snow Park został wzbogacony o jedyny w swoim rodzaju tor snow crossowy, co w połączeniu z pozostałymi atrakcjami i przeszkodami, czyni go wyjątkowym miejscem, w którym osoby posiadające odpowiednie umiejętności mają szansę się wykazać i szlifować technikę.
Warto wspomnieć, że po trasach w ośrodku narciarskim Zieleniec SKI Arena można jeździć również wieczorami. Wiadomo, że późną jesienią i zimą dni są zdecydowanie krótsze, jednak dzięki sztucznemu oświetleniu większości tras, niektóre rejony ośrodka czynne są aż do 21. Wniosek więc nasuwa się sam – jak sporty zimowe, to tylko w Zieleńcu z noclegiem w Hotelu Muza. Zapraszamy do kontaktu.