Sporty zimowe Zieleniec Ski Arena
Zima to nie tylko czas Świąt, ale także okres ferii zimowych i urlopów oraz wzmożonej aktywności na stokach. Dla miłośników sportów zimowych to idealny moment na realizowanie swoich pasji. Warto więc wybrać się gdzieś, gdzie z powodzeniem można oddać się jeździe na nartach lub desce, cieszyć śniegiem i korzystać ze wszystkich uroków zimy. Idealnym do tego miejscem są Duszniki-Zdrój. To malownicza miejscowość, która oferuje nie tylko noclegi , ale również leży w bliskim sąsiedztwie dużego ośrodka narciarskiego w Zieleńcu – SKI Arena. Zachęcamy do lektury poniższego artykułu, z którego dowiesz się, dlaczego warto go odwiedzić i jakie czekają tam na Ciebie atrakcje.

Poznaj ośrodek narciarski Zieleniec Ski Arena
Ośrodek narciarski Zieleniec SKI Arena leży w bliskim sąsiedztwie  Muzy w Dusznikach-Zdroju. Historia Zieleńca sięga aż 300 lat wstecz, jednak jego rozwój zaczął się dopiero w XIX w., a w latach 70-tych XX w. nastąpiła dynamiczna rozbudowa infrastruktury narciarskiej i bazy noclegowo-gastronomicznej. Dziś Zieleniec SKI to kompleks, który oferuje różnego rodzaju atrakcje – w tym trasy narciarskie, wypożyczalnię sprzętu narciarskiego i Snow Park.

Jakie sporty zimowe można uprawiać w Zieleńcu?
Plusem tego ośrodka narciarskiego jest fakt, że rozrywkę znajdą tam wszyscy, zarówno początkujący, jak i zaawansowani miłośnicy sportów zimowych, takich jak narty czy snowboard. To miejsce dla fanów każdej odmiany narciarstwa. Część stoków jest przeznaczona do jazdy klasycznej, a część do alpejskiej. Są również tereny dostosowane do jazdy na desce oraz freeridowej odmiany nart.

Oferta ośrodka Zieleniec SKI Arena
Zieleniec SKI Arena to odpowiednie miejsce dla rodzin z dziećmi, grup zorganizowanych oraz osób indywidualnych. Duszniki-Zdrój Zieleniec to 32 kilometry tras narciarskich oraz bogata infrastruktura, na którą składa się 29 kolei i wyciągów narciarskich, w tym 6 nowoczesnych kanap. Najwięcej jest tras łatwych i relaksacyjnych, jednak bardziej wymagający narciarze znajdą również kilka czerwonych, stromych i szerokich tras, które nadają się do dynamicznej jazdy karwingowej. W ośrodku SKI Zieleniec działa także kilka szkółek narciarskich, na przykład sKi TeaM Zieleniec, która oferuje szkolenie na stokach o zróżnicowanym stopniu trudności, co czyni zajęcia niezwykle różnorodne. Wszystkie szkoły są prowadzone przez ludzi z pasją i wieloletnim doświadczeniem oraz oczywiście posiadających niezbędne uprawnienia.

Odkryj trasy narciarskie Zieleńca
Krajobraz jest tu przepiękny! Jeszcze więcej malowniczych widoków można zobaczyć na trasach narciarskich w Zieleńcu. Jak wspominaliśmy, w ośrodku znajdują się zarówno trasy dla początkujących oraz najmłodszych, jak i zaawansowanych narciarzy czy snowboardzistów. Do tych pierwszych należy między innymi największy teren – Mieszko, znajdujący się w centralnej części ośrodka – Winterpol i Gryglówka oraz specjalnie zabezpieczony teren – Bartuś. Z kolei dla doświadczonych narciarzy najciekawsze trasy są na Nartoramie, wzdłuż kolei Gryglówka oraz „pomarańczowej” kanapy i krzesła Winterpolu. Dla tych, którzy chcą poznać cały kompleks Zieleniec SKI Arena, ośrodek przygotował specjalny rajd, zwany żartobliwie „Tour de Zieleniec”. Pozwala zapoznać się z trasami, wybrać najlepsze dla siebie i zapewnia niesamowite widoki.

Snow Park w Zieleńcu SKI Arena
To jedno z niewielu takich miejsc w Polsce. Zlokalizowany przy trasie W6 jest dostępny wyłącznie dla snowboardzistów i osób jeżdżących na freeridowych nartach. Dzięki odpowiedniemu nachyleniu stoków i ukształtowaniu terenu – a także ogromnej pracy i zaangażowaniu specjalistów – pozwala na istne zimowe szaleństwo. Dodatkowo Snow Park został wzbogacony o jedyny w swoim rodzaju tor snow crossowy, co w połączeniu z pozostałymi atrakcjami i przeszkodami, czyni go wyjątkowym miejscem, w którym osoby posiadające odpowiednie umiejętności mają szansę się wykazać i szlifować technikę.
Warto wspomnieć, że po trasach w ośrodku narciarskim Zieleniec SKI Arena można jeździć również wieczorami. Wiadomo, że późną jesienią i zimą dni są zdecydowanie krótsze, jednak dzięki sztucznemu oświetleniu większości tras, niektóre rejony ośrodka czynne są aż do 21. Wniosek więc nasuwa się sam – jak sporty zimowe, to tylko w Zieleńcu