Gdzie na narty w Polsce?
Zima to idealny czas dla miłośników jazdy na nartach oraz innych sportów zimowych. Szaleństwo na stokach zapewnia aktywną rozrywkę i sporą dawkę adrenaliny. By oddać się swojemu hobby, nie trzeba jednak wyjeżdżać za granicę. Polskie góry – zwłaszcza Sudety – oferują narciarzom wiele ciekawych tras i atrakcji związanych nie tylko ze sportem. Duszniki-Zdrój i okolice to doskonałe miejsce na spędzenie zimowego urlopu i jazdę na nartach. Tu każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno początkujący, jak i doświadczony narciarz. Jeśli więc zastanawiasz się, gdzie pojechać, odpowiedź jest prosta. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, co czeka Cię w Dusznikach-Zdroju.

Duszniki-Zdrój – idealne miejsce dla aktywnych
Zadając sobie pytanie, gdzie na narty w Polsce, nie sposób odpowiedzieć inaczej niż Duszniki-Zdrój. Dlaczego? Bo to idealne miejsce dla narciarzy i snowboardzistów. Bliskie sąsiedztwo ośrodka narciarskiego Zieleniec SKI Arena czyni Duszniki najbardziej atrakcyjnym punktem na mapie Sudetów. Położone u zbiegu trzech górskich masywów nazywane są turystyczną perełką Dolnego Śląska. Oferują także wygodne noclegi w górach. Największą popularnością cieszy się Hotel Muza położony w samym centrum miasta.

W Dusznikach-Zdroju każdy znajdzie coś dla siebie – rodziny z dziećmi, doświadczeni narciarze i osoby stawiające pierwsze kroki na stoku. Wielość zróżnicowanych tras, muzea, zabytki oraz pozostałe atrakcje turystyczne sprawiają, że Duszniki są jedną z najchętniej odwiedzanych górskich miejscowości. Klimatyczne i urokliwe są zdecydowanie mniej zatłoczone niż chociażby Zakopane, co wpływa na komfort jazdy na nartach i wypoczynku w ogóle.

Dlaczego warto odwiedzić Duszniki-Zdrój?
Wygodne pokoje w Hotelu Muza niewątpliwie kuszą turystów. Jednak Duszniki-Zdrój mają również inne zalety, które sprawiają, że są tak chętnie odwiedzane przez narciarzy. Jedną z nich jest ośrodek narciarski Zieleniec SKI Arena. Kompleks oferuje różnego rodzaju atrakcje, w tym trasy narciarskie, wypożyczalnię sprzętu narciarskiego i Snow Park. To miejsce dla fanów każdej odmiany narciarstwa na różnym poziomie. Część stoków jest przeznaczona do jazdy klasycznej, a część do alpejskiej. Są również tereny dostosowane do jazdy na desce oraz freeridowej odmiany nart. Większość tras w Zieleńcu to trasy tras łatwe i relaksacyjne, jednak bardziej wymagający narciarze znajdą również kilka czerwonych, stromych i szerokich tras, które nadają się do dynamicznej jazdy karwingowej.

Kolejnym powodem, dla którego warto tu przyjechać, jest Muzeum Papiernictwa Duszniki. To bardzo ciekawe miejsce, które oprócz podziwiania eksponatów, oferuje udział w warsztatach samodzielnego wykonania kartki papieru. Tego typu zajęcie jest doskonałą atrakcją w przerwie od jazdy na nartach i spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym turystom. Zawsze też można zwiedzić okolicę i obejrzeć Muzeum Zabawek oraz Kaplicę Czaszek w Kudowie-Zdrój.

Trasy narciarskie w Zieleńcu
Trasy narciarskie w Zieleńcu to rozrywka dla każdego. Znajdują się tu zarówno trasy dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Do tych pierwszych należy między innymi największy teren – Mieszko, znajdujący się w centralnej części ośrodka – Winterpol i Gryglówka oraz specjalnie zabezpieczony teren – Bartuś. Z kolei dla doświadczonych narciarzy najciekawsze trasy są na Nartoramie, wzdłuż kolei Gryglówka oraz „pomarańczowej” kanapy i krzesła Winterpolu. Po trasach w ośrodku narciarskim Zieleniec SKI Arena można jeździć również wieczorami. Dzięki sztucznemu oświetleniu większości tras, niektóre rejony kompleksu czynne są aż do 21. Pamiętaj, że po całodniowym szaleństwie na stoku będziesz niesamowicie zmęczony. Zarezerwuj więc hotel, który oprócz wygodnego łóżka, zadba również o relaks w strefie SPA. Hotel Muza na przykład oferuje różnego rodzaju masaże, które pozwolą odprężyć się po kilkugodzinnym wysiłku fizycznym oraz rozgrzać i rozluźnić napięte mięśnie.

Snow Park, czyli raj dla snowboardzistów
Snow Park w Zieleńcu to jedno z niewielu takich miejsc w Polsce. Jest to więc kolejny argument przemawiający za tym, aby na narty wybrać się do Dusznik-Zdroju. Zlokalizowany przy trasie W6, Snow Park jest dostępny wyłącznie dla snowboardzistów i osób jeżdżących na freeridowych nartach. Dzięki odpowiedniemu nachyleniu stoków i ukształtowaniu terenu – a także ogromnej pracy specjalistów – pozwala na istne zimowe szaleństwo oraz umożliwia ekstremalną jazdę na nartach. Oprócz tego w Snow Park znajduje się jedyny w swoim rodzaju tor snow crossowy, który w połączeniu z pozostałymi atrakcjami i przeszkodami, czyni park wyjątkowym miejscem, w którym osoby posiadające odpowiednie umiejętności mają szansę się wykazać i popracować nad techniką.

Jak widać, atrakcji w Dusznikach-Zdroju nie brakuje. To naprawdę idealne miejsce do jazdy na nartach i na zimowy urlop. Ze względu na swoją popularność, nocleg w górach trzeba zarezerwować odpowiednio wcześniej. Jeśli interesuje Cię pokój w Hotelu Muza, zapraszamy do kontaktu.