Gdzie na narty w Polsce?
Zima to idealny czas dla miłośników jazdy na nartach oraz innych sportów zimowych. Szaleństwo na stokach zapewnia aktywną rozrywkę i sporą dawkę adrenaliny. By oddać się swojemu hobby, nie trzeba jednak wyjeżdżać za granicę. Polskie góry – zwłaszcza Sudety – oferują narciarzom wiele ciekawych tras i atrakcji związanych nie tylko ze sportem. Duszniki-Zdrój i okolice to doskonałe miejsce na spędzenie zimowego urlopu i jazdę na nartach. Tu każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno początkujący, jak i doświadczony narciarz. Jeśli więc zastanawiasz się, gdzie pojechać, odpowiedź jest prosta. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, co czeka Cię w Dusznikach-Zdroju.

Duszniki-Zdrój – idealne miejsce dla aktywnych
Zadając sobie pytanie, gdzie na narty w Polsce, nie sposób odpowiedzieć inaczej niż Duszniki-Zdrój. Dlaczego? Bo to idealne miejsce dla narciarzy i snowboardzistów. Bliskie sąsiedztwo ośrodka narciarskiego Zieleniec SKI Arena czyni Duszniki najbardziej atrakcyjnym punktem na mapie Sudetów. Położone u zbiegu trzech górskich masywów nazywane są turystyczną perełką Dolnego Śląska. Oferują także wygodne noclegi w górach.

W Dusznikach-Zdroju każdy znajdzie coś dla siebie – rodziny z dziećmi, doświadczeni narciarze i osoby stawiające pierwsze kroki na stoku. Wielość zróżnicowanych tras, muzea, zabytki oraz pozostałe atrakcje turystyczne sprawiają, że Duszniki są jedną z najchętniej odwiedzanych górskich miejscowości. Klimatyczne i urokliwe są zdecydowanie mniej zatłoczone niż chociażby Zakopane, co wpływa na komfort jazdy na nartach i wypoczynku w ogóle.

Dlaczego warto odwiedzić Duszniki-Zdrój?
Duszniki-Zdrój mają również inne zalety, które sprawiają, że są tak chętnie odwiedzane przez narciarzy. Jedną z nich jest ośrodek narciarski Zieleniec SKI Arena. Kompleks oferuje różnego rodzaju atrakcje, w tym trasy narciarskie, wypożyczalnię sprzętu narciarskiego i Snow Park. To miejsce dla fanów każdej odmiany narciarstwa na różnym poziomie. Część stoków jest przeznaczona do jazdy klasycznej, a część do alpejskiej. Są również tereny dostosowane do jazdy na desce oraz freeridowej odmiany nart. Większość tras w Zieleńcu to trasy tras łatwe i relaksacyjne, jednak bardziej wymagający narciarze znajdą również kilka czerwonych, stromych i szerokich tras, które nadają się do dynamicznej jazdy karwingowej.

Kolejnym powodem, dla którego warto tu przyjechać, jest Muzeum Papiernictwa Duszniki. To bardzo ciekawe miejsce, które oprócz podziwiania eksponatów, oferuje udział w warsztatach samodzielnego wykonania kartki papieru. Tego typu zajęcie jest doskonałą atrakcją w przerwie od jazdy na nartach i spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym turystom. Zawsze też można zwiedzić okolicę i obejrzeć Muzeum Zabawek oraz Kaplicę Czaszek w Kudowie-Zdrój.

Trasy narciarskie w Zieleńcu
Trasy narciarskie w Zieleńcu to rozrywka dla każdego. Znajdują się tu zarówno trasy dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Do tych pierwszych należy między innymi największy teren – Mieszko, znajdujący się w centralnej części ośrodka – Winterpol i Gryglówka oraz specjalnie zabezpieczony teren – Bartuś. Z kolei dla doświadczonych narciarzy najciekawsze trasy są na Nartoramie, wzdłuż kolei Gryglówka oraz „pomarańczowej” kanapy i krzesła Winterpolu. Po trasach w ośrodku narciarskim Zieleniec SKI Arena można jeździć również wieczorami. Dzięki sztucznemu oświetleniu większości tras, niektóre rejony kompleksu czynne są aż do 21.

Snow – Park, czyli raj dla snowboardzistów
Snow Park w Zieleńcu to jedno z niewielu takich miejsc w Polsce. Jest to więc kolejny argument przemawiający za tym, aby na narty wybrać się do Dusznik-Zdroju. Zlokalizowany przy trasie W6, Snow Park jest dostępny wyłącznie dla snowboardzistów i osób jeżdżących na freeridowych nartach. Dzięki odpowiedniemu nachyleniu stoków i ukształtowaniu terenu – a także ogromnej pracy specjalistów – pozwala na istne zimowe szaleństwo oraz umożliwia ekstremalną jazdę na nartach. Oprócz tego w Snow Park znajduje się jedyny w swoim rodzaju tor snow crossowy, który w połączeniu z pozostałymi atrakcjami i przeszkodami, czyni park wyjątkowym miejscem, w którym osoby posiadające odpowiednie umiejętności mają szansę się wykazać i popracować nad techniką.

Jak widać, atrakcji w Dusznikach-Zdroju nie brakuje. To naprawdę idealne miejsce do jazdy na nartach i na zimowy urlop. Ze względu na swoją popularność, nocleg w górach trzeba zarezerwować odpowiednio wcześniej.